Міжнародний семінар “Міжнародна торгівля сільськогосподарською продукцією: багатосторонні правила, фітосанітарні процедури, зобов’язання сторін”

1   З 11 по 14 липня 2017 року в м. Херсон відбувся регіональний семінар “Міжнародна торгівля сільськогосподарською продукцією: багатосторонні правила, фітосанітарні процедури, зобов’язання сторін”, який пройшов в рамках Проекту з технічного співробітництва з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) “Зміцнення потенціалу національних служб фітосанітарного контролю в чотирьох східноєвропейських країнах”.
Даний захід ознайомив учасників з основним набором інструментів, передбачених Угодою СОТ про спрощення процедур торгівлі, їх вплив на торгівлю сільськогосподарськими товарами, готовність переходу на безпаперові технології та процедури, а також міжнародні вимоги визначені міжнародними стандартами з фітосанітарних заходів Міжнародної конвенції захисту рослин №23 та 31 щодо огляду, відбору зразків та інспектування вантажів сільськогосподарської продукції в міжнародній торгівлі.
В семінарі прийняли участь міжнародні експерти, представники НОКЗР Республік Вірменії, Білорусі та Молдови, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та інших державних органів влади, які займаються питаннями сільськогосподарської торгівлі.

З 19 по 23 вересня 2016 року з робочим візитом в ДУ «Центральна фітосанітарна лабораторія» (ЦФЛ) перебував Паскаль Гентіт - заступник директора Національної референтної лабораторії в місті Анже (Французька Республіка).

Протягом візиту, французький експерт разом зі спеціалістами «ЦФЛ» обговорили наступні питання:

- діагностика шкідливих організмів методом ПЛР (полімеразно-ланцюгова реакція) в реальному часі та можливості його проведення в умовах «ЦФЛ»;

- діагностика шкідливих організмів методом ELISA;

- роз’яснення діагностики методом NGS (Next Generation Sequencing) – новітнього методу, що впроваджується в Європі і базується на можливості визначення геному виду (бактерії, віруси, грибки та ін. живі організми);

- моніторинг законодавства ЄС в сфері фітосанітарії;

- перегляд існуючих міжнародних проектів з метою можливої участі в них фахівців з України.

на завершення візиту були підбиті підсумки та сформульовані пропозиції щодо подальшого співробітництва на експертному рівні фахівців обох лабораторій в сфері діагностики шкідливих організмів (віруси, віроїди, фітоплазми).