Навчання 04.10.2017

02-06 жовтня 2017р. на базі потужностей ДУ Центральна фітосанітарна лабораторія пройшов 5-ти денний практичний тренінг в рамках регіонального Проекту з технічного співробітництва з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) “Зміцнення потенціалу національних служб фітосанітарного контролю в чотирьох східноєвропейських країнах”. Тема семінару: “Діагностика шкідливих організмів як основа фітосанітарної діяльності: методи діагностування, використання лабораторного потенціалу”.

Захід зібрав провідних фахівців з бактеріології та вірусології з усіх обласних фітосанітарних лабораторій України.

Учасники спільно опрацювали міжнародні методичні матеріали та діагностичні протоколи по виявленню та діагностиці шкідливих організмів, обговорили використання нестандартних методів діагностики шкідливих організмів, зокрема вірусів та бактерій.

Теоретичні матеріали було закріплено на практичних заняттях на прикладі діагностики наступних шкідливих організмів: вілт кукурудзи (Pantoeastewartii), бура та кільцева гниль картоплі (Ralstoniasolanacearum, Clavibactermichiganensissubsp. Sepedonicus), бактеріальний опік плодових (Erwiniaamylovora), вірус шарки слив (Plumpoxvirus), віроїд веретеноподібності бульб картоплі (Potatospindletuberviroid).

Значну увагу було приділено теоретичним та практичним навикам виявлення збудників бактеріологічних та вірусологічних хвороб рослин методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).

Присутні прийняли активну участь в дискусіях та практичних заняттях, ділилися досвідом, а також наголосили на  важливості проведення подібних заходів для підвищення професійного рівня спеціалістів фітосанітарних лабораторій.

Навчання 04.10.2017(1)

news gerbo

З 25.09.2017 р. по 29.09.2017 р було проведено стажування спеціалістів з гербології на базі Державної установи «Центральна фітосанітарна лабораторія». Участь прийняли фахівці-гербологи з Вінницької, Кіровоградської, Одеської та Тернопільської обласних фітосанітарних лабораторій.

Фахівцями з гербології відділу фітосанітарного аналізу було проведено теоретичні заняття за темою «Карантинні бур’яни зі списків А1, А2, А3», а також обговорено ключові питання по системі якості.

Було організовано виїзне заняття до Національного ботанічного саду імені Миколи Гришка НАН України. В ході екскурсії учасники ознайомилися з інвазійними видами рослин та можливістю їх поширення на території України.

На практичних заняттях з визначення та ідентифікації насіння бур’янів регульованих карантинних та інших видів відмічено професійність фахівців.

Спеціалісти гербологи фітосанітарних лабораторій взяли участь в міжлабораторному паралельному (порівняльному) випробуванні з раунду «Ідентифікація Ambrosia artemisiifolia L. – Амброзії полинолистої морфологічним методом». За результатами випробувань учасникам було вручено «Свідоцтво про участь в міжлабораторному порівняльному випробуванні». 

gerbo1

Навчання 25.09.17 (1)

З 18.09.2017 р. по 22.09.2017 р. відповідно до листа Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів України № 602-1314-5/28730 від 27 грудня 2016 р. «Про проведення стажування спеціалістів у 2017 році» відбулося стажування спеціалістів з ентомології на базі Державної установи «Центральна фітосанітарна лабораторія».

В ході навчання відбулися теоретичні заняття за темою «Шкідники квітково-декоративних і овочевих культур», «Ідентифікація мінерів», «Ідентифікація західного квіткового трипса морфологічним методом».

Практичні заняття були присвячені визначенню та ідентифікації регульованих карантинних та інших видів комах родини Trysanoptera.

Було організоване виїзне навчання в Національний ботанічний сад імені Миколи Гришка НАН України.

Фахівці ентомологи прийняли участь в міжлабораторномупаралельному (порівняльному випробуванню), за результатами якого отримали свідоцтва про участь.