Інформація для субєктів господарювання

05 листопада 2018 року ДУ «Центральна фітосанітарна лабораторія» акредитована Національним агентством з акредитації України на відповідність стандарту ДСТУ ISO/IEC 17025. Атестат про акредитацію, зареєстрований у Реєстрі акредитованих ООВ за № 201165 Національного агентства з акредитації України, дійсний до 04 листопада 2023 року.

Субєтам господарювання, після проведення досліджень, видаються «Висновок фіто- санітарної експертизи (аналізів)»; « Протокол випробування посівних якостей насіння»

Відділ фітосанітарного аналізу ДУ «Центральна фітосанітарна лабораторія» відповідно до вимог ДСТУ EN ISO/IEC 17025: 2019 уповноважена на проведення фіто санітарної експертизи (аналізів) у сфері:

ентомологічна, гербологічна, мікологічна, фітогельмінтологічна, бактеріологічна, вірусологічна експертиза та ідентифікація регульованих шкідливих організмів в рослинах, продуктах рослинного походження, ґрунті, торфі та субстратах.

Також фахівці відділу проводять всі види аналізів (ентомологічний, мікологічний, бактеріологічний, гельмінтологічний, гербологічний, вірусологічний) на відповідність Протоколу фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту кукурудзи з України до КНР.

Відділ визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу ДУ « Центральна фітосанітарна лабораторія»   проводить аналізування насіння сільськогосподарських культур на визначення посівних якостей за такими показниками:

    -        визначення схожості, енергії проростання насіння;

    -        визначення сортової чистоти зразка насіння;

    -        визначення вологості зразка насіння;

    -        визначення маси 1000 насінин;

    -        визначення домішок насіння інших рослин;

    -        визначення зараженості насіння хворобами;

    -        визначення заселеності насіння шкідниками;

Всі випробування відділом проводяться виключно за той час, який регламентується методикою ДСТУ 4138-2002

Тому в Державній установі « Центральна фітосанітарна лабораторія» , Ви можете отримати якісні послуги , які проводяться кваліфікованими фахівцями на сучасному лабораторному обладнанні.

                         

Фахівцями ДУ «Центральна фітосанітарна лабораторія» 25 липня 2023р. в ході проведення фітосанітарної експертизи (аналізів) було виявлено обмежено-поширений, на території України, карантинний шкідливий організм – Західний кукурудзяний жук (Diabrotica virgifera virgifera Le Conte) на феромонних пастках, виставлених в Київській обл., на загальній площі 800 га.
Рекомендовано вжити заходів відповідно до чинного законодавства в сфері карантину та захисту рослин України.

ЗКЖ